VYŠETŘENÍ  METODOU  IRLEN®

Metoda IRLEN® vznikla v osmdesátých letech minulého století a stále se zdokonaluje. Touto metodou pracuje vice než 10 000 proškolených terapeutů na celém světě. Pomocí ní, je možné diagnostikovat, zda testovaná osoba trpí Irlen syndromem (vizuálním stresem), vybrat vhodnou barvu fólie nebo fólií pro čtení, určit
míru jeho postižení a doporučit, zda by pro testovaného bylo vhodné
použití barevných filtrů v podobě brýlí. Toto testování může být vzhledem k
náročnosti vice-fázové. 

Vstupní vyšetření metodou IRLEN®

Vyšetření trvá přibližně 2 hodiny a je složeno z práce s anamnestickými dotazníky, rodinou anamnézou a prováděním standardizovaných neinvazivních testů. Dále je vytestována vhodná barva pro používání barevné folie nebo folií (v případě potřeby kombinace více barev) pro čtení. Toto vyšetření, kromě jiného, odhalí, zda by pro testovaného bylo vhodné použití barevných filtrů v podobě brýlí. Cena vyšetření je 2 100 Kč, v případě, že je vyšetření pozitivní. Pokud je vyšetření negativní, je účtována částka 600 Kč. V ceně vyšetření je zahrnuta cena nezbytných barevných folií pro čtení.

Vyšetření metodou IRLEN® pro brýlové filtry

V případě, že vstupní vyšetření indikuje vhodnost použití brýlí. (Toto vyšetření probíhá momentálně pouze v Praze a je prováděno certifikovaným zahraničním specialistou v předem vypsaných termínech 2-3x ročně.) Trvání testu je 2-3 hod.. Toto vyšetření mohou vzhledem k náročnosti na úroveň komunikace a vyjádření subjektivních pocitů absolvovat pouze osoby starší 8 let. Výsledkem testu je výběr vhodného barevného filtru pro brýle. Cena za vyšetření činí 200 Euro. Cena brýlových filtrů činí 160 Euro, za příplatek je možné filtry kombinovat s dioptriemi dle preskripce. Barevné brýlové filtry jsou na zakázku vyráběny v USA a jsou dodávány do 4 týdnů po provedení vyšetření. Cena neobsahuje náklady na obroučky.

Kontrolní vyšetření metodou IRLEN®

Po jednom roce, doporučujeme vzhledem k možným změnám ve vnímání, provedení kontrolního vyšetření. Cena vyšetření 1 500 Kč, pokud je absolvováno déle než 18 měsíců od posledního vyšetření 2 100 Kč.


Objednávkový formulář

Po vyplnění objednávkového formuláře vás budeme kontaktovat s návrhem termínu.

Pro rychlé objednání můžete telefonovat na tel.: +420 608 103 720. Pokud telefon nezvedáme, jsme zaneprázdněni a zavoláme vám zpět.