Objednávka na vyšetření

Základem úspěšné terapie vizuálního stresu vedoucí k potlačení nebo eliminaci jeho symptomů je vytestování prospěšné barevné folie nebo filtru. Z výzkumů vyplývá, že pro každého jedince je vhodný jiný barevný odstín, respektive není možné generelně doporučit jednu univerzální barvu. H. L. Irlen dokonce uvádí, že při použití nevhodné barvy může dojít ke zhoršení symptomů.


Při vyšetřování našich klientů pracujeme dvěma metodami. Metodou IRLEN®, která vznikla v osmdesátých letech minulého století a stále se zdokonaluje a metodou CrossbowEducation.


Metodou IRLEN® pracuje vice než 10 000 proškolených terapeutů na celém světe. Pomocí ní, je možné diagnostikovat, zda testovaná osoba trpí vizuálním stresem, vybrat vhodnou barvu folie nebo folií pro čtení a určit, zda by pro testovaného bylo vhodné použití barevných filtrů v podobě brýlí. Toto testování může být vzhledem k náročnosti vice fázové.

Vstupní vyšetření metodou IRLEN®

Vyšetření trvá přibližně 2 hodiny a je složeno z práce s anamnestickými dotazníky, rodinou anamnézou a prováděním standardizovaných neinvazivních testů. Dále je vytestována vhodná barva pro používání barevné folie nebo folií (v případě potřeby kombinace více barev) pro čtení. Toto vyšetření, kromě jiného, odhalí, zda by pro testovaného bylo vhodné použití barevných filtrů v podobě brýlí. Cena vyšetření je 2 100 Kč, v případě, že je vyšetření pozitivní. Pokud je vyšetření negativní, je účtována částka 600 Kč. V ceně vyšetření je zahrnuta cena nezbytných barevných folií pro čtení.

Vyšetření metodou IRLEN® pro brýlové filtry

V případě, že vstupní vyšetření indikuje vhodnost použití brýlí. (Toto vyšetření probíhá momentálně pouze v Praze a je prováděno certifikovaným zahraničním specialistou v předem vypsaných termínech 2-3x ročně.) Trvání testu je 2-3 hod.. Toto vyšetření mohou vzhledem k náročnosti na úroveň komunikace a vyjádření subjektivních pocitů absolvovat pouze osoby starší 8 let. Výsledkem testu je výběr vhodného barevného filtru pro brýle. Cena za vyšetření činí 200 Euro. Cena brýlových filtrů činí 160 Euro, za příplatek je možné filtry kombinovat s dioptriemi dle preskripce. Barevné brýlové filtry jsou na zakázku vyráběny v USA a jsou dodávány do 4 týdnů po provedení vyšetření. Cena neobsahuje náklady na obroučky.

Kontrolní vyšetření metodou IRLEN®

Po jednom roce, doporučujeme vzhledem k možným změnám ve vnímání, provedení kontrolního vyšetření. Cena vyšetření 1 500 Kč, pokud je absolvováno déle než 18 měsíců od posledního vyšetření 2 100 Kč.

Další metodou, kterou používáme je testování metodikou společnosti CrossbowEducation, která je jednodušší a zaměřuje se na základní odhalení příznaků a vytestování vhodné barevné folie pro čtení, případně pro práci na PC. Toto vyšetření se zaměřuje především na oblast rychlosti čtení a může být dle přání klienta doplněno o test rychlosti čtení. Nemá přímou návaznost na případnou vhodnost použití barevného filtru brýlí. Vyšetření trvá 35 - 60 minut. Cena vyšetření činí 1 100 Kč v případě pozitivního testu. V případě, že je vyšetření negativní, je účtována částka 600 Kč.

Všechna vyšetření je nutné provádět za denního osvětlení!


Objednávkový formulář

Po vyplnění objednávkového formuláře vás budeme kontaktovat s návrhem termínu.

Pro rychlé objednání a konsultace můžete telefonovat na tel.: +420 608 103 720. Pokud telefon nezvedáme, jsme zaneprázdněni a zavoláme vám zpět.