Trpíte výraznými příznaky

Dle výsledků testu trpíte významným množstvím příznaků, které mohou být vyvolány vizuálním stresem. U osob, které tak jako ve vašem případě trpí šesti a více z uvedených symptomů, doporučujeme absolvovat vyšetření pro vytestování dalších příznaků a výběr vhodného barevného filtru nebo filtrů pro čtení a práci na počítači. V případě, že pravidelně nenavštěvujete očního lékaře, doporučujeme Vám absolvování oční prohlídky, pro vyloučení zdravotního problému.

Pro osoby, které trpí výrazným množstvím příznaků je vhodné absolvovat odborné vyšetření proškoleným odborníkem, který vám vybere vhodnou barvu nebo kombinaci barev dle ověřené metodiky. Orientační vytestování vhodné barvy pro vás nemusí být vhodné.

Dále můžete orientačně vyzkoušet použití barevného pozadí pro čtení s různými barvami. Přejděte na tento odkaz. https://www.vizualnistres.cz/cteni-s-barvou/

Kontaktujte nás pro objednání na vyšetření IRLEN syndromu nebo barevného filtru.


Orientační vytestování vhodné barvy

Pokud na sobě pozorujete některé příznaky vizuálního stresu nebo si jen chcete zvýšit komfort čtení, můžete si sami doma jednoduše vytestovat vhodnou barvu. Tento test je pouze orientační a doporučujeme ho osobám s mírnými příznaky vizuálního stresu.

Pokud u vás projevy přetrvávají obraťte se na proškolené odborníky.

K testování potřebujete sadu barevných fólií všech 10 barev a dobře srozumitelný text. Test provádějte ideálně za denního světla.

Pro testování můžete použít sadu 10 kusů barevných ukazovátek s linkou nebo pruhem. Vhodnější jsou celostránkové barevné fólie v sadě 10 ks, které překryjí celou stránku textu. 

Z fólií odstraňte ochrannou fólii a přikládejte je postupně na zvolený text. Pozorujte, která fólie je vám při čtení pocitově nejpříjemnější v porovnání s původním bílým podkladem.

Poté, co naleznete barvu, se kterou je pro vás čtení nejpříjemnější a text jasnější, používejte tuto zvolenou barvu při čtení. Pro zvýraznění intenzity odstínů je možné používat dvě fólie najednou. Pokud se vám po čase zdá používání barevné fólie málo efektivní, proveďte test znovu, abyste zjistili, zda nepotřebujete změnu barvy.

Používání barevných fólií nenahrazuje oční vyšetření lékařem nebo optometristou. Pokud u vás oční problémy přetrvávají, vyhledejte očního lékaře, abyste vyloučili oční vadu, případně jiný problém.