Naše aktivity a články

Dnes nám na web přišel zajímavý dotaz, o který bych se s vámi chtěl podělit. Píše nám "vystrašená" maminka dítěte, kterému byl diagnostikován vizuální stres. Bohužel zde chyběly některé základní informace, jako věk dítěte, informace o průběhu testování ... . Přesto doufám, že vám odpovědi na dotazy této maminky pomohou v lepší orientaci v...

Co rozumíme pod pojmem vizuální stres? Je to nepohodlí (někdy i značné) pociťované při čtení textu - ať už na papíře nebo na počítači. Podle různých výzkumů jím trpí zhruba čtvrtina populace. Někdy jsou obtíže při čtení zaviněny dyslexií, poruchami učení nebo také očními vadami. Občas však žádná "klasická" (speciálně-pedagogická a oční) vyšetření...

Tisíce dětí, pro které je čtení únavné a nepříjemné, nevědomky zažívají vizuální stres. Aby dosáhly stejných výsledků jako jejich vrstevníci, musí pracovat s vyšším úsilím. Často potřebují zvláštní vzdělávací opatření. Mnohým z nich mohou pomoci speciální barevné filtry.

Rozhovor s Mgr. Stanislavou Emmerlingovou o její knize Vidím to jinak a dalších tématech z oblasti SPU. Rozhovor spustíte kliknutím na video níže.

Přečtěte si o tom, jaké maličkosti rozhodují o našem vnímání světa

Po "korona" přestávce začínáme školit podpůrná opatření pro zvládání vizuálního stresu a jeho diagnostiku: 14. 9. 2020 v Praze a 15. 10. 2020 v Brně. Na naše kurzy se nám podařilo získat akreditaci od MŠMT v rámci DVPP. Těšíme se na setkání s vámi. Rozpis kurzů a termínů naleznete v sekci Vzdělávání.

Dnes jsme byli pozváni na Den Dyslexie, který se uskuteční 9.9.2020 v Praze. Už se moc těšíme na Alenu Kupčíkovu, na celý tým lidí, který tuhle akci pořádá a samozřejmě na všechny, kteří nás zde navštíví.